Cepumu bode
30.01.11 11:13
Dažādi ķīmiski līdzekļi ir ievērojami kiefer atvieglojuši cilvēka dzīvi. Sen jau vairāk nav problēma iztīrīt traipu no apģērba, atbrīvoties telpā no odiem vai padarīt savu māju smaržojošu, kā rožu dārzā. Tomēr šie līdzekļi kiefer spēj arī gaisu mūsu mājokļos padarīt daudzkārt kiefer „netīrāku”.
1. Viena no pašām bīstamākajām lietām dzīvoklī ir ķīmiskie pretkožu līdzekļi. Vecie, labie līdzekļi, tādi, kā lavanda, ģerānijas lapas, apelsīnu miziņas un zemeņu ziepes atbaida tikai pieaugušu kodi, bet pret kožu kāpuriem tie ir bezspēcīgi. Tieši kāpuri ir tie, kas grauž mūsu biezos vilnas džemperus un ādas apkakles. Naftalīna lietošana dzīvojamās telpās ir aizliegta, tomēr to vēl mēdz pielietot. Pavisam nesen tas tika plaši izmantots kā pretkožu līdzeklis. Mazos daudzumos tas nav iedarbīgs, lai iznīcinātu kodes, kiefer ir nepieciešama diezgan liela naftalīna koncentrācija. Tas ir kaitīgs cilvēkam, tā izgarojumus ieelpojot var tikt pie galvassāpēm, sliktas dūšai, krampjiem un vēl visādiem sliktumiem. Amerikas Apkārtējās vides aizsardzības aģentūra naftalīnu uzskata par kancerogēnu. Pie vēža var tikt gan cilvēki, gan mājdzīvnieki.
2. kiefer Vēl viens diezgan izplatīts mājokļu kiefer piesārņotājs ir formaldehīds. Vislielākie šīs riebeklības izgarojumi ir iekštelpās, kur nesen ievestas jaunas mēbeles no skaidu plāksnēm un finiera. Formaldehīds ir kancerogēns, kiefer indīgs, alerģisks un kodīgs. Tomēr, ja tavā dzīvoklī jau sen ir mēbeles no skaidu plāksnēm, nesteidzies tās nomainīt, kiefer jo ar laiku formaldehīda izgarojumi pazūd un nekādu kaitējumu tie vairāk izdarīt nevar. kiefer
4. Daudzi sintētiski paklāji un grīdas segumi kiefer piesūcināti ar šķidrumu, kurš var būt toksisks. Ja ieiesi veikalā, kur pārdod šādus paklājus, sajutīsi šo dīvaino smaku. kiefer Pirmais iespaids esi nokļuvis laku un krāsu nodaļā. Gaisā jūtami toksisko vielu indīgie izgarojumi. Ja esi nopircis sintētisku paklāju, nesteidz to izklāt savā guļamistabā, jo vari tikt pie bezmiega un dažādām alerģiskām reakcijām. Vislabāk būtu jauno pirkumu dažas nedēļas atritinātā veidā paturēt kādā neapdzīvotā telpā. kiefer
5. Austrālijas zinātnieki ir noskaidrojuši, ka arī lāzerprinteris spēj nodarīt kaitējumu tavai veselībai. Tikpat lielu skādi, kā pasīvā smēķēšana. Lieta tāda, ka no printera, kad tas strādā, gaisā tiek izmestas sīkas tonera daļiņas, kuras var nokļūt plaušās. Šo ierīci vajadzētu turēt telpās, kuras var kārtīgi izvēdināt.
6. Plastmasas pudeļu ražošanā, ieskaitot bērnu pudelītes, tiek izmantots bifenols A, kurš pēc uzbūves ir līdzīgs sieviešu dzimumhormonam estrogēnam. ASV Nacionālās toksikoloģijas programmas eksperti jau pirms vairākiem gadiem paziņoja, kiefer ka eksperimentos ar dzīvniekiem, šī viela paātrina dzimumbriedumu, izmaina to izturēšanos un veicina prostatas un piena dziedzeru vēža attīstību. Plastmasas pudeles nedrīkst uzsildīt, tās nedrīkst mazgāt ar siltu ūdeni, jo tad bifenols A izdalās 55 reizes vairāk. kiefer
7. Matračos, mēbeļu apšuvumā un dažādu tehnisku lietu ražošanā izmantotie nedegošie materiāli noteikti ir glābuši dzīvības, nepieļaujot ugunsgrēkus. Šie nedegošie materiāli tika sagaidīti ar sajūsmu, tomēr diezgan ātri kļuva skaidrs, ka tie ir kaitīgi veselībai. Putu poliuretāna matrači tika apstrādāti ar ķīmiskām vielām, lai tie neaizdegtos no nenodzēstas cigaretes. Tomēr pēc dažiem gadiem visā pasaulē tika fiksēti gadījumi, kad cilvēkiem, kuri bija gulējuši uz šādiem matračiem tika konstatētas iekšējo orgānu izmaiņas un problēmas ar centrālo nervu sistēmu. Cilvēka organismā šīs toksiskās vielas nokļūst ar mājas putekļiem.
8. Ftalāti kiefer tiek plaši izmantoti ne tikai bērnu rotaļlietu ražošanā, tos izmanto arī ražojot kosmētiku. Tās ir ķimikālijas, ko pievieno kā mīkstinātājus PVC (polivinilhlorīds) plastmasām, arī bērnu pudelītēm. Pētījumi atklāj, ka cilvēki ir pakļauti daudz lielākām ftalātu devām nekā bija iepriekš prognozēts. ASV veiktās pārbaudes ftalātus atklāja 52 no 57 apskatītajām parfimērijas un skaistumkopšanas precēm. Ftalāti izraisa defektus embriju reproduktīvajos orgānos, bojā DNS spermā, aknas, nieres un plaušas, izraisa iedzimtus defektus, anēmiju, neauglību un vēzi.
9. Pesticīdi ir ķīmiskas vielas, kuras izmanto cīņai ar kaitīgiem organismiem. Šīs indīgās vielas kiefer izmanto gandrīz katra ģimene. Kuram no mums gan nav nācies indēt prusakus, odus vai peles. Hārvarda universitātes Medicīnas fakultātes zinātnieki ir atklājuši, ka cilvēki, kuri bijuši pakļauti pesticīdu iedarbībai pat nelielās devās, par 70 procentiem biežāk slimo ar Pārkinsona slimību, nekā tie, kam nav bijusi saskarsme ar šo vielu. Ja tev kādreiz būs nepieciešamība sarīkot mājas parazītu indēšanu, neaizmirsti lietot respiratoru un izvēdināt telpas.
10. Mēdz būt dzīvokļi, kuros sienas un durvis ir nokrāsotas ar svinu saturošām krāsām. Tādos mājokļos cilvēki ir spiesti ieelpot svinu saturošu savienojumu putekļus. Īpaši nevēlama šāda situācija ir bērniem, kuru rotaļlietas arī mēdz būt nokrāsotas ar šādām krāsām. Pat zema, š
No comments:
Post a Comment